A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 239

Górnośląskie Towarzystwo Literackie w Katowicach. Galeria miesiąca
Górnośląskie Towarzystwo Literackie w Katowicach
G ó r n o ś l ą s k i e   T o w a r z y s t w o   L i t e r a c k i e   w   Katowicach

Galeria miesiącaPaździernik 2014

W naszej Galerii chcemy prezentować prace śląskich twórców. Mało się mówi o lokalnym malarstwie, a nasz region aż nim tętni. Szczególną uwagę chcemy poświęcić twórcom młodego pokolenia, którzy − pomimo trudnego rynku sztuki − prezentują twórczość na międzynarodowym poziomie. W tym miesiącu przedstawiamy obrazy Piotra Kossakowskiego, którego wystawę pt. Miszung możemy oglądać do 19 października w Galerii + w Rondzie Sztuki w Katowicach.

 

 

PIOTR KOSSAKOWSKI

 

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom z wyróżnieniem w 2005 roku w Pracowni Malarstwa prof. Z. Blukacza, dyplom dodatkowy z projektowania plakatu w Pracowni prof. R. Kalarusa.

Obecnie wykładowca na Wydziale Artystycznym w ASP w Katowicach. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

W 2003 r. otrzymał stypendium Fundacji im. H. Kołłątaja, w 2004 stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w 2008 r. stypendium Marszałka Województwa Śląskiego. Jest laureatem nagrody w konkursie Samsung Art Master (Fabryka Trzciny, Warszawa, 2004).

W 2005 otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Plakatu w Krakowie (Pałac Sztuki Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych), w 2009 – wyróżnienie na 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”, w 2012 − nagrodę na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji.

 

Kontakt: pkossakowski@poczta.onet.pl