A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 239

Górnośląskie Towarzystwo Literackie w Katowicach. Galeria miesiąca
Górnośląskie Towarzystwo Literackie w Katowicach
G ó r n o ś l ą s k i e   T o w a r z y s t w o   L i t e r a c k i e   w   Katowicach

Galeria miesiącaKwiecień 2015

HANNA SITARZ-PIETRZAK

 

Ur. 09.04.1985 r. w Bytomiu. Absolwentka Malarstwa (dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jacka Rykały i Działań Interdyscyplinarnych dr. Lesława Tetli w 2013 r.) oraz Projektowania Graficznego na ASP w Katowicach (dyplom w pracowni Liternictwa i Typografii dr. Tomasza Bierkowskiego w 2011 r.). Studentka II roku środowiskowych studiów doktoranckich na macierzystej uczelni (kierunek Malarstwo).

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymała nagrodę za Najlepszy Dyplom z Malarstwa na ASP w Katowicach. Finalistka „Świeżej Krwi” Galerii Socato.

 

Wystawy indywidualne:

momentalnie − wystawa malarstwa, Gala Finałowa konkursu literackiego Śląski Shakespeare, Gmach Główny Biblioteki Śląskiej w Katowicach;

reading art − wystawa malarstwa, Galeria pod sową, Biblioteka Główna w Jastrzębiu;

słowobraznak. licentia poetica − i n s t a l a c j a, Galeria Pusta, CKK w Katowicach;

not for sale − wystawa malarstwa, Galeria AYA w Katowicach;

wystawa malarstwa, S l o t Art Festival w Lubiążu.

 

Uczestniczyła w wielu projektach i wystawach w kraju i za granicą, m.in.: w Gdańsku (Naj­lepsze Dyplomy, Wielka Zbrojownia), Katowicach (CKK, Rondo Sztuki), Wrocławiu (Galeria Socato, Galeria MD_S, Teatr Polski, Galeria Radykalna), Warszawie (Muzeum Plakatu w Wi­lanowie, Galeria Zadra), Sosnowcu (Zamek Sielecki), Bratysławie (Galeria Satelit), Toyamie (The Museum of Modern Art w Japonii), Teheranie (The Teheran Museum of Contemporary Art w Iranie) oraz na Tajwanie (Taipei Gallery).

 

Jej prace znajdują się w polskich galeriach oraz zbiorach prywatnych. Zajmuje się malarstwem, poezją konkretną i projektowaniem graficznym.